AMD lanceert EPYC Embedded 9005 “Turin” serverprocessors


Dit artikel is gebaseerd op een persbericht van AMD

AMD introduceert de EPYC Embedded 9005-serie, een nieuwe lijn van serverprocessors in een embedded form-factor. Deze niet-gesockelde varianten van de EPYC 9005 “Turin” processors zijn ontworpen voor servers en bedrijfstoepassingen waarbij vervangbaarheid of upgradebaarheid van de processor geen vereiste is. Ondanks het verschil in verpakking behouden deze chips dezelfde krachtige prestaties en architectuur als hun gesockelde tegenhangers.

De EPYC Embedded 9005-serie maakt gebruik van een BGA-versie van de “Turin” chiplet-gebaseerde processor en wordt aangedreven door de geavanceerde “Zen 5” microarchitectuur. Deze processors bieden diverse functionaliteiten die specifiek zijn afgestemd op hun embedded gebruik. Zo beschikt de serie over NTB (non-transparent bridging), een technologie voor efficiënte dataoverdracht tussen twee processorpackages via PCI-Express 5.0 x16, zonder gebruik te maken van Infinity Fabric of CXL. Daarnaast ondersteunt de processor een DRAM-flush mechanisme voor verbeterde bescherming bij stroomuitval. Geheugendata wordt hierbij onmiddellijk naar NVMe-opslag geschreven en bij herstart teruggezet naar het werkgeheugen. Verder zijn dual SPI flash interfaces aanwezig, waarmee een lichtgewicht besturingssysteem direct op een 64 MB SPI flash ROM kan worden geïntegreerd.

De EPYC Embedded 9005-serie biedt een brede schaalbaarheid, variërend van 8 tot 192 cores, met maximaal 512 MB L3-cache, 160 PCIe Gen 5 lanes en een geheugenbandbreedte tot 614 GB/s over twaalf DDR5-kanalen. De lineup omvat zowel modellen met “Zen 5” als “Zen 5c” chiplets, waarbij de hoogste core-aantallen te vinden zijn in de 128-core EPYC Embedded 9755, de 160-core EPYC Embedded 9845 en de 192-core EPYC Embedded 9965. Met deze nieuwe generatie embedded processors zet AMD een krachtige stap voorwaarts in servertechnologie.



Bronnen: AMD

Meer Techtesters? Vragen over de producten die we bespreken? Je kan ons vinden op:
Techtesters YouTube
Nadalina op Twitter (Chef de Video)
Foritain op Twitter (Test Chef)
Techtesters op Instagram

Over David
Van oppassen op de kinderen tot team TechTester. Met de kennis vanuit het gamen, het bouwen van wat computertjes, en leermeester Stephan moet het vast goed komen om wat nieuws berichten, reviews en computers te maken toch?